Hurda Toplama

Hurda demir alımı

 geri dönüşüme her malzeme gibi Demirde yemektedir burada söktürüyor Demir hurdaları işlemekte Bu sayede ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktadır Hurda sektöründe en büyük ilerleme Sanayi bölgelerinde gerçekleşiyor Bu doğrultudaı Ankara bölgesinde faaliyet gösteren Onur aypek Metal hurda alım satımı hurda demir,demir hurdası Drop Extra bir grup 2 grup ve talaş olmak üzere hurda demir alımı hurda demir fiyatları Demir talaşı torna ve seansı makinede işlenmesi yüzeylerinin savaşları fabrika sökümünden ortaya çıkan Demirler metal fabrikalarının işlediği demirler metal makinelerin hurdalarının alımını yapmaktadır.

Hurda demir fiyatları

     geri dönüşen her malzeme maddi olarak bir değer taşır .Yanlış bu değer hurda demirin kullanım niteliğine kullanım aralığı yeniden işlenmeye niteliğine göre değişiklikler göstermektedir Onur Aytek Metal olarak hurdanın  niteliğine göre  fiyat vermekteyiz.

 Örneğin   bakır madeni metalleri hurda bakır alımı  ile fabrika sökümünden elde edilen Demir  hurdalarının  fiyat niteliği  birbirinden farklıdır.  Onur Aypek Metal olarak Demir hurdası alımında en uygun alım fiyat garantisini vermekteyiz .

Yıkım sahasından çıkan Demir hurdaları

    Kentsel dönüşüm alanlarında yıkılan inşaatlardan ve Fabrikalardan çok miktarda demir hurdası çıkmaktadır bu hurdaların yeniden ekonomiye kazandırılması için Onur Aypek Metal  olarak bir daha hurda demirlerin alımı alınan demirlerin yeniden ekonomiye kazandırılması için bizi arayıp fabrika hurdası bina yıkım hurdası için fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hurda bakır fiyatları için bizi arayın bizden de fiyat alın karlı çıkın.

hurda alüminyum fiyatlarının için bizi arayın fiyat alın karlı çıkın . Bakır, kurşun ve çinko elementlerinin birleşmesiyle oluşan pirinç (sarı) alaşımı için hurda alımı da yapmaktayız.

Hurda sarı fiyatları, bakır hurda fiyatlarına yakın olmasının sebebi karışımın  oranının (%61-7) bakırdan oluşmasıdır. Sarı hurda sertliği nedeniyle geri dönüştürülmesi de oldukça zor  bir metal alışımdır. her hurda alımcısın  tercih etmediği bu Sarı jurda metallerini Onur Aypek Metal olarak Sağlamamaktayız.

 Hurda kablo bakır alaşımlı  bakır madeni gelmektedir. Önemli bir iletken olan bakır, iletişimin olmazsa olmazı kablolarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Hurda kablo fiyatları ise değişimini hurda bakırın değişimi ile aynı minvalde devam ettirmektedir. Krom (ferrakrom, paslanmaz) üretiminde Türkiye dünyada ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Üretimdeki fazlalık ülke içi 

paslanmaz hurda fiyatlarında da etkisini göstermekte ve fiyatlarında istikrar sağlamaktadır. Hurda paslanmaz kategorisindeki temel sorun ise geri dönüşümünün zor olması sebebiyle bu işlemlerin yurtdışında yapılıyor olmasıdır. Bakır, nikel, çinko ve berilyum madenlerinin herhangi ikisiyle oluşturulabilen bronz alaşımı, diğer maddelerin değişimine bağlı olarak da 

hurda bronz fiyatlarını tetiklemektedir.  Dünya rezervlerinin yüzde 0,8’ini oluşturan kurşun madeni ise daha çok kimyasal üretim yapılarında kullanılmakta ve 

hurda kurşun fiyatları değişkenliğini yurtdışı üretim pazarından almaktadır. Benzer şekilde 

hurda akü fiyatlarını da kurşun fiyatları belirlemektedir. Kurşunun kolay erimesi sebebiyle akü hurdaları defalarca dökülüp tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Dünya çinko rezervlerinin yüzde 1’ini bünyesinde barındıran Türkiye’de çinko fiyatları dalgalı bir seyir izlemektedir. Galvaniz kaplamanın vazgeçilmezi olan çinko ve onun atıklarından oluşan hurda çinko fiyatları, fiyat dengeleminde gücü dış piyasaya bırakmıştır. Çinko hurdasının eritimi kolay olması sebebiyle birçok yerde geri dönüşümü sağlanabilmektedir. En yaygın kullanılan maden olan demirde Türkiye, kendine yeten bir pozisyondadır. Öyle ki 2020 verilerine bakıldığında üretilen demir miktarının 35,8 milyon ton olduğu; tüketilen demir miktarını ise 29,2 milyon ton olduğu görülmektedir. 

Hurda demir fiyatları ise ülke iç piyasasına ve oluşan arz talep dengesine bağlıdır. Demir hurda, kullanımı çok olduğundan ve geniş bir yelpazesi bulunduğundan Kıtlık Kanunu gereğince de değeri diğer madenlere göre hurda demir fiyatı oldukça düşük bir seyir izlemektedir.

Kısaca yukarıdaki gibi özetlenebilen hurda fiyatlarındaki değişim sebepleri ve diğer ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz firmamızı ziyaret edebilir veya telefonla bizlere ulaşabilirsiniz.

Hızlı iletişim
  • 0 (506) 3350774
  • 05453746162
  • iletisim@onuraypekmetal.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim